برج سازی لوکس در کرج

به دلیل افزایش و رشد جمعیت در سراسر دنیا، فرهنگ برج نشینی در خیلی از مناطق دنیا گسترش پیدا کرده است. به تناسب رشد جمعیت، برج سازی های لوکس نیز توسعه پیدا کردند. اغلب برج های لوکس دارای امکاناتی ویژه و خاص هستند که هر کسی را به خود جذب می کنند. برج نشینی و به طبع آن برج سازی طرفداران خاص خود را دارد، در این مقاله به برج سازی در کرج می پردازیم.

شهر تهران یکی از شلوغ ترین شهر های ایران است. خیلی از افراد از شهرستان های دور و نزدیک برای کار، تحصیل، استفاده از خدمات درمانی و …. به تهران مهاجرت می کنند. اما از آنجا که خرید خانه در برج های تهران بسیار گران است، بسیاری از این افراد به خرید خانه در برج های لوکس در کرج و اطراف تهران رو می آورند.

برج سازی لوکس در کرج به یکی از مشاغل پرطرفدار تبدیل شده است. البته ناگفته نماند، بسیاری از برج های لوکس کرج تجاری هستند. در واقع برج ها نه تنها مکان مناسبی برای زندگی هستند، بلکه برای کسب و کار هم عالیند.

برج ها چه امکاناتی دارند؟

امکانات بی نظیر برج ها مانند آسانسور ها و بالابر های عالی، تجهیزات با کیفیت ساختمانی، سالن اجتماعات، دید خوب برج ها، امنیت خوب و … باعث شده است تا خیلی از مردم طرفدار برج نشینی و سازندگان برج ها شوند.

لابی

در برج سازی لوکس بایستی یک سری امکانات برای برج نشین ها در نظر گرفته شود. در برج سازی لوکس معمولاً تمام فضای همکف به لابی اختصاص داده می شود. این فضا مشاع است و همه ی افراد می توانند از آن استفاده کنند. در فضای لابی معمولاً از وسایل لوکس تزئینی و راحتی استفاده می شود. در سقف و کف از بهترین مواد و مصالح استفاده می شود. فضای لابی یک فضای گرم و دل نشین است.

سالن ورزشی

در برج سازی های لوکس فضایی برای یک سالن ورزشی با طراحی مناسب و در متراژ مناسب که دارای حمام و رختکن می باشد، برای استفاده ساکنین برج در نظر گرفته می شود. در برج سازی لوکس در کرج نیز چنین امکاناتی برای خریداران مهیا می باشد.

سالن اجتماعات

در برج سازی لوکس برای ساکنین به منظور گردهمایی ها سالن اجتماعات که مجهز به آشپزخانه، سرویس بهداشتی و رختکن می باشد، ساخته می شود.

پارکینگ طبقاتی

در برج سازی لوکس به تعداد واحد های برج، برای ساکنین پارکینگ در نظر گرفته می شود. پارکینگ ها در برج ها در طبقات منفی می باشد.

آسانسور، سیستم برق اضطراری، سیستم آیفون تصویری، سیستم اعلام حریق، سیستم اطفاء حریق، سیستم تهویه ی هوای پارکینگ، سیستم شوتینگ زباله، سیستم دوربین مدار بسته، سیستم آنتن مرکزی از دیگر امکاناتی هستند که در برج سازی لوکس در نظر گرفته می شود.

علاوه بر امکانات گفته شده، خرید خانه در برج به برخی دلایل دیگر مانند امنیت بالا نیز باعث جذب برخی مردم شده است. اما برج ها با تمام مزایایی که دارند، معایبی هم دارند.

هزینه ی شارژ در برج ها بالاست. زیرا امکانات و خدمات رفاهی در برج ها زیاد است. هر چه امکانات برج ها بیشتر باشد، شارژ ماهانه واحد ها نیز بیشتر خواهد بود.

زندگی در طبقات بالای برج های مرتفع برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند، سخت است. از سوی دیگر اگر به هر دلیلی آسانسور از کار بیفتد، رفت و آمد برای ساکنین طبقات بالا سخت خواهد بود.

تفاوت برج و مجتمع چیست؟

آپارتمان هایی که حداقل 20 واحد دارند، مجتمع محسوب می شوند. یک سری فضاها در مجتمع ها مشاع است و برای استفاده ی عموم ساکنین می باشد.

به آپارتمان های بیشتر از 5 و 6 طبقه برج گفته می شود. برج ها امکانات ویژه ای دارند. برج ها علاوه بر امکانات مجتمع ها امکاناتی نظیر برق اضطراری، آسانسور های نفربر و باربر، پله اضطراری و … را دارند.

برج ها به تناسب امکانات بیشتری که دارند، گرانتر هم هستند. به همین خیلی از افراد به دنبال بهره ی خوب با یک سرمایه گذاری کمتر هستند، مجمتع های مسکونی یا تجاری را انتخاب می کنند. اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار مسکن هستید و نمی خواهید هزینه های برج را نیز متحمل شوید، خرید خانه در مجتمع ارغوان کرج یکی از بهترین گزینه ها می باشد. مجتمع مسکونی ارغوان از امنیت بالا و امکانات رفاهی خوبی برخوردار می باشد. خرید خانه در شهرک مسکونی یک گزینه ی ایده آل و مقرون به صرفه برای افرادی با درآمد متوسط می باشد. امروزه یک شهرک مسکونی، بسیار مدرن و پیشرفته ساخته می شود. یک شهرک مسکونی مدرن تمام امکانات رفاهی را دارد. امکانات رفاهی شهرک مسکونی باعث صرفه جویی در زمان و بودجه ی ساکنین می شود. زیرا دیگر لازم نیست برای خیلی از امور از شهرک خارج شوند. منظور از شهرک مسکونی تعدادی آپارتمان در یک بلوک شهری می باشد. در یک شهرک مسکونی طراحی تمام آپارتمان ها به یک شکل است. آپارتمان ها در یک شهرک مسکونی معمولاً یک فضای سبز برای استفاده عموم ساکنین دارند. افراد دیگر غیر از ساکنین اجازه ورود به شهرک مسکونی و استفاده از امکانات رفاهی آن را ندارند. یک شهرک مسکونی ممکن است متشکل از چند آپارتمان چند طبقه و یا چند ویلای شخصی مسکونی باشد.

اندازه ی مجمتع ها با یکدیگر متفاوت است. برخی از مجتمع های مسکونی به اندازه ی یک شهرک مسکونی بزرگ با جمعیت متوسط می باشند.

در یک شهرک مسکونی مطلوب فضابندی ها و تقسیم بندی ها به خوبی از قبل مشخص می شوند. سایت ها و کاربری های هر یک از قبل مشخص می شوند. در برخی شهرک های مسکونی واحد های مسکونی با ابعاد گوناگون برای جمعیت خانوار های مختلف وجود دارد. طراحی بلوک های مجتمع های مسکونی انواع مختلف و کاربری های مختلفی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در صورت تمایل می توانید با خدمات مشاوره و پشتیبانی مجتمع ارغوان کرج تماس حاصل فرمایید.

نتیجه

به دلیل رشد جمعیت برج سازی در کلان شهر ها و مناطق پر جمعیت رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از مناطقی که برج سازی توسعه ی زیادی در آن پیدا کرده است، کرج می شود. برج سازی لوکس در کرج و همچنین ساخت مجتمع های مسکونی و تجاری در کرج و اطراف تهران طرفداران زیادی دارد. برج ها دارای امکانات ویژه ای هستند که هر کسی را به خود جذب می کند. اما از سوی دیگر هزینه ی زندگی در برج و یا ساخت برج زیاد است. به همین دلیل خیلی از افراد که به دنبال سرمایه گذاری در بازار مسکن و یا تهیه ی خانه هستند، یک مجتمع مسکونی را ترجیح می دهند. مجتمع مسکونی نیز امکانات رفاهی خوبی دارد، ضمن اینکه مانند برج گران نیست. یکی از ایده آل ترین مجتمع های مسکونی برای سرمایه گذاری و تهیه ی مسکن مجتمع مسکونی ارغوان کرج می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

چگونه شروع به ساختمان سازی کنم؟

اگر قصد ساختمان سازی دارید و یا می خواهید ساخت و ساز را به عنوان شغل برگزینید، پیش از هر چیز بهتر است با افراد مجرب در این زمینه مشورت کنید. آگاهی نسبت به بازار مسکن، هزینه ها و سود ساختمان سازی می تواند برای تصمیم گیری  های بهتر کمک کننده باشد.

در قدم بعدی بایستی با توجه به توان مالی خود اقدام به خرید قطعه زمینی که مجوز ساخت دارد، کنید. همچنین بایستی مشخص کنید که می خواهید ملک مسکونی بسازید و یا ملک تجاری! سپس برای ساختمان سازی، بایستی پروانه ساخت از شهرداری کسب کنید. اگر پروانه کسب نداشته باشید، شهرداری می تواند کار شما را متوقف کند. شرایط ساختمان سازی در مکان های مختلف یک شهر متفاوت است. برای آگاهی از شرایط ساختمان سازی در مناطق مختلف بایستی در دفاتر خدمات الکترونیک شهر مورد نظرتان تشکیل پرونده دهید. سپس کارشناسان شرایط و متراژ را بررسی می کنند و به شما برای ساختمان سازی مجوز می دهند و شرایط را به شما اطلاع می دهند.

پروانه های ساختمان سازی معمولاً دو سال اعتبار دارند. اگر به دنبال ساختمان سازی هستید، بایستی از این زمان بندی ها آگاهی داشته باشید تا وسط کار مجوزتان باطل نشود. برای اینکه روند ساختمان سازی زودتر پیش برود می توانید اقدامات اولیه مانند خرید مصالح را زودتر شروع کنید.

در مرحله ی آخر بایستی پروانه پایان کار دریافت کنید و هزینه ها و عوارض را پرداخت کنید تا اجازه سکونت پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی پروانه ها و مجوز ها بهتر است با یک فرد مجرب و یا کارشناس ساخت و ساز مشورت کنید.

هزینه و سود ساختمان سازی چقدر است؟

اختلاف قیمت فروش از هزینه ی تمام شده ی ساخت یک دستگاه آپارتمان، سود ساختمان سازی محسوب می شود. اگرچه سود ساختمان سازی برای انواع ساختمان ها یک عدد مشخص نیست، اما برای اینکه بتوانید سود ساختمان سازی را محاسبه کنید بایستی قیمت تمام شده ی یک دستگاه آپارتمان را بدانید.

هزینه و سود ساختمان سازی همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسته به مناطق و شهر های مختلف، متفاوت است. هزینه و سود ساختمان سازی در تهران متفاوت از هزینه و سود ساختمان سازی در کرج است. فاکتور های دیگری که در هزینه و سود ساختمان سازی مؤثرند عبارتند از: وضعیت ارز، مصالح و مواد اولیه ساختمان سازی، دستمزد کارگر، تعداد کارگر ها و مهندسینی که برای ساخت و ساز استخدام می کنید.

طبق مطالعات، هزینه ی ساخت خانه در صورت واگذاری به پیمانکار در حدود 15% سودی کمتر از ساختمان سازی شخصی دارد.

قیمت خانه طی دو سه سال اخیر دستخوش نوسانات زیادی بوده است. قیمت خانه در تهران به دلیل بالاتر بودن دستمزد کارگر و دستمزد مهندسان معمولاً بیشتر از شهر های دیگر و اطراف تهران تمام می شود. در نقاط مرکزی تهران قیمت هر متر مربع ملک مسکونی از متری 25 میلیون تومان تا متری 45 میلیون تومان متفاوت است.

با توجه به بالا بودن قیمت ها در تهران خیلی از افراد به سرمایه گذاری و خرید ملک در کرج رو آورده اند. خرید زمین و خرید ملک در شهرک مسکونی در کرج یک گزینه ی ایده آل برای کسب سود می باشد.

اگر به دنبال خرید مسکن و سرمایه گذاری در بازار مسکن در کرج هستید، مجتمع ارغوان کرج یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی خانه های مسکونی مجمتع ارغوان در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره رایگان ساختمان سازی مجتمع ارغوان کرج بهره مند شوید.

هزینه ی ساخت و ساز در سال 1400

سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هزینه ی ساخت و ساز هر متر مربع در سال 1400 را به شرح ذیل اعلام کرده است:

  • ساختمان های یک و دو طبقه: متری 2.332.100 تومان
  • ساختمان های سه تا پنج طبقه: 2.720.700 تومان
  • ساختمان های 6 و 7 طبقه: 3.109.400 تومان
  • ساختمان های 8 تا 10 طبقه: 3.498.100 تومان
  • ساختمان های 13 تا 15 طبقه: 4.275.500 تومان
  • ساختمان های 16 طبقه و بیشتر و برج ها: 4.664.400 تومان

لازم به ذکر است که این قیمت ها با توجه به کیفیت ساخت و ساز می توانند تا 25% کاهش یا افزایش داشته باشند. کیفیت ساخت و ساز توسط رؤسای سازمان نظام مهندسی ساختمان مشخص می شود.

بعلاوه هزینه های طراحی، دستمزد مهندسان ناظر در رشته های عمران، معماری و برق و تأسیسات به هزینه های فوق اضافه می شود.

شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان، هزینه های ساخت و ساز در سال 1400 را 38% نسبت به هزینه ساخت و ساز در سال 99 افزایش داده است.

خرید آپارتمان بهتر است و یا ساخت و ساز؟

طبق مطالعات انجام شده توسط کارشناسان ساخت و ساز، با توجه به شرایط غیر ثابت اقتصادی و تورم های پیش آمده در سال 1400 ساخت و ساز چندان سودی ندارد. در شرایط حاکم کنونی خرید مسکن و آپارتمان برای کسب سود، بهتر از ساخت و ساز است.

با توجه به اینکه هزینه های ساخت و ساز آپارتمان در اطراف تهران و کرج کمتر از تهران تمام می شود، افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در بازار مسکن هستند، با سرمایه گذاری اندک و خرید آپارتمان در کرج می توانند سود بیشتری به دست آورند.

نتیجه

اگر به دنبال کسب سود هستید، سرمایه گذاری در بازار مسکن یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری است. اما به دلیل تورم های پیش آمده ساختمان سازی در سال 1400 سود چندانی ندارد. در واقع خرید ملک بهترین گزینه برای کسب سود بیشتر است. زیرا خرید ملک پیچ و خم های ساخت و ساز را ندارد و ریسک کمتری نیز دارد. با یک سرمایه گذاری کم و خرید ملک در مجتمع مسکونی کرج می توانید بیشترین سود را از بازار سرمایه گذاری مسکن کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک و خرید زمین در کرج در صورت تمایل می توانید از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

به گفتگو بپیوندید